اخبار

1397/11/28
به اطلاع شرکت کنندگانی که طرح ان ها به حالت پذیرش نهایی تغییر کرده


به اطلاع شرکت کنندگانی که طرح ان ها به حالت پذیرش نهایی تغییر کرده می رساند لطفا به نکات زیر توجه کنید:


*بخش دانش اموزی نیاز به ارسال فایل پاورپوینت ندارد

 

نکته های مهم دربارة نحوة داوری

 

 

ضمن عرض تبریک به پذیرفته شدگان مرحله اول داوری که مجوز حضور در جشنواره را پیدا کرده اند و از آنجا که اطلاع هر مخترع از نحوه داوری اختراع، در برنامه‌ریزی مخترع برای ارائه بهتر آن مؤثر است، لطفاً به نکته های زیر توجه کنید:

 

1) داوری طی دو مرحله در محل جشنواره انجام خواهد شد:

الف. ابتدا مخترع باید طبق برنامه زمانبندی که زمان پذیرش و تحویل غرفه به ایشان ارائه خواهد شد در محل اتاق کنفرانسی که در آن داوران تخصصی حضور دارند اختراع خود را ارائه و به سؤالات هیئت داوران پاسخ می دهد.

 

ب. در مرحله بعد و صرفا در مورد اختراعاتی که دارای محصول، دستگاه و.. در محل نمایشگاه می باشند. داوران برای ارزیابی عملکرد اختراع و رؤیت آن به محل غرفه مراجعه و از نزدیک اختراع را ارزیابی خواهند کرد لذا حضور فرد در محل غرفه در روزهای جشنواره الزامی است.

 

2) به منظور ارائه اختراع یا طرح خود صرفاً از فایل پاوروینت موجود بر روی سایت جشنواره استفاده گردد.

 

3) معیارها و شاخص های امتیازدهی داوران در جشنواره در اسلایدهای فایل پاورپوینت مشخص گردیده است و افراد باید به صورت کاملا مشخص و مختصر و صرفا در مورد عنوان یا معیار مطرح شده توضیح دهند. بدیهی است عدم ارائه توضیح در مورد هر یک از معیارها به معنی انصراف از امتیاز آن بخش می باشد.

 

4) در زمان ارزیابی، صحّت ادعاهای مخترعان باید به صورت عملی برای داوران احراز گردد. در صورتی که امکان ارائه اختراع به دلایلی از قبیل سنگینی و حجیم بودن در جشنواره میسر نباشد، تهیۀ فیلم و عکس از شیوه عملکرد اختراع برای ارزیابیِ مناسب، بسیار موثر خواهد بود. به مخترعان توصیه می‌شود فیلم کوتاه و مناسبی از عملکرد اختراع همراه با توضیحات خود، تهیۀ و به هیأت داوران ارائه کنند.

 

5) به منظور اطمینان شرکت کنندگان از عدم افشای اطلاعات آنها، جلسات داوری به صورت خصوصی برگزار می شود. بنابراین برای اینکه حقی از شما ضایع نشود، اطلاعاتی را که داوران از شما می خواهند با اطمینان در اختیار آنان قرار داده و اطمینان داشته باشید که تمامی داوران متعهد به رعایت حقوق مالکیت معنوی اختراع می باشند.

 

6) اصل مستندات، تاییدیه های علمی و مدارک مرتبط با اختراع که در فایل پاورپوینت ذکر شده است را در زمان ارائه همراه داشته باشید و به داوران ارائه نمایید.

 

 

7) حداکثر زمان داوری برای هر فرد در اتاق کنفرانس 20 دقیقه می باشدکه 10 دقیقه زمان ارئه فرد و 10 دقیقه زمان پرسش و پاسخ و جمع بندی توسط داوران  می باشد با توجه به اینکه داوران انتخاب شده در هر حوزه دارای تخصص کافی در زمینه مربوطه می باشند از توضیحات بی ارتباط، مقدمه های طولانی و توضیحات کلی و عمومی مربوط به اختراع اجتناب نمایید و صرفا در مورد موارد ذکر شده در فایل پاورپوینت به صورت کاملا مختصر، علمی و مستند صحبت نمایید.

 

8) هیئت داوران، مشاورانی ارزشمند برای شما هستند. تلاش کنید که نقاط قوت و ضعف اختراع خود را با صداقت با داوران در میان گذارید تا با راهنمایی آنان بتوانید قدم های بعدی برای پیشرفت و تجاری سازی اختراع خود را بهتر و آسان تر بردارید.

 

9) در صورتی‌که مشخص شود مخترع از بیان حقیقت در خصوص قابلیت اختراع خود، خودداری کرده و یا ادعای خلاف واقع بیان داشته است و این ادعا منجر به فریب داور شده است، مخترع از تمام امتیازات کسب شده محروم و امتیاز نهایی او صفر خواهد بود.

 

 

 

 

 

 


نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !