اخبار

1397/12/16
رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در آینده‌ای نزدیک به جایگاهی می‌رسیم که هر دانش‌آموخته دانشگاه آزاد اسلامی شغلی دانش‌بنیان داشته باشد


دکتربابک نگاهداری در حاشیه اختتامیه جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران در گفتگو با پایگاه خبری واحد نجف‌آباد، به تبیین گام دوم انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی که بزرگ‌ترین مولود انقلاب است همزمان با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گام دوم خود را مبتنی بر رشد و ارتقای حوزه‌های اختراعات و فناوری و تجاری‌سازی نتایج تحقیقات طراحی کرده که گام دوم دانشگاه چهل‌ساله بعدی دانشگاه است.

وی تقویت سیاست‌گذاری رسالت‌های اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه تقویت شرکت‌های دانش‌بنیانی که در حوزه رفع نیازهای کشور فعالیت دارند تمرکز ویژه‌ای دارد. برگزاری این قبیل جشنواره‌ها حرکتی بوده تشویقی و حمایتی برای انتخاب اختراعات نمونه و راهبردی است.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی از وجود طرح‌های حمایتی در راستای زیرساخت‌های مراکز رشد خبر داد و تصریح کرد: مجموعه‌ای مستقل برای تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان شکل گرفته است و در آینده‌ای نزدیک به جایگاهی می‌رسیم که هر دانش‌آموخته این دانشگاه شغلی دانش‌بنیان داشته باشد. توسعه اشتغال دانش‌بنیان، رسالت اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است.

دکترنگاهداری افزود: در این جشنواره شاهد بروز و ظهور شرکت‌های دانش‌بنیان در قالب غرفه‌های مختلف هستیم. با این رویکرد، دانشگاه آزاد اسلامی پیشگام و پیشروی حل مشکل اشتغال دانش‌آموختگان در کشور خواهد بود.

وی خطاب به دانشجویان گفت: پیشنهاد می‌کنم دانشجویان رفع نیازهای جامعه را محور کارهای تحقیقاتی خود قرار دهند. سؤال و موضوع پایان‌نامه‌های خود را باید در محیط اطراف خود جست‌وجو کنند نه از مقالات چاپ‌شده در مجلات و نشریات. فقط در این صورت است که می‌توانید تحقیقات کاربردی خود را معطوف به رفع نیازهای جامعه کنید.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی درباره ظرفیت‌های واحد نجف‌آباد اظهار کرد: آنچه که من در بازدید از واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی به‌ویژه واحد دانشگاهی نجف‌آباد مشاهده کرده‌ام بدون شک از استاندارهای همه دانشگاه‌های موجود در کشور بالاتر است. با توجه به زیرساخت‌های موجود و تجهیزات و امکانات به‌روز و کم‌نظیر این واحد دانشگاهی می‌توان گفت که این دانشگاه در آستانه تحولی بزرگ و جهش به‌سوی ارتقای فناوری و تجاری‌سازی محصولات علمی و دانش‌بنیان قرار دارد

دکترنگاهداری افزود: وجود دانشجویان با استعداد و زیرساخت‌های تحقیقاتی و آزمایشگاهی،وجود شرکت‌های فعال دانش‌بنیان در این دانشگاه بشارت‌دهنده این است که در آینده‌ای نزدیک شاهد بروز تحولی بزرگ در این واحد دانشگاهی جامع هستیم

نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !